صفحه نمایش لمسی با صفحه کلیدی که برجسته می شود

پنجشنبه,۳ اسفند, ۱۳۹۱ ۲۳:۳۲
یک شرکت تقریباً نوپا صفحه کلیدی را برای وسایل مجهز به صفحه نمایش لمسی ساخته که هنگام نیاز به صورت برجسته بر روی صفحه نمایش ظاهر می شود و در صورتی که دیگر به آن نیازی نباشد از روی صفحه محو می گردد.
با رونق گرفتن اسمارت فون های مجهز به صفحه نمایش لمسی، صفحه کلید فیزیکی کم کم به دست فراموشی سپرده شده و هرساله از تعداد اسمارت فون های سطح بالایی که همانند BlackBerry Q10 به صفحه کلید فیزیکی مجهز کاسته می شود.
هرچند صفحه کلیدهای مجازی تا کنون نتوانسته اند حس کاملی از تعامل با یک صفحه کلید فیزیکی را برای کاربر تداعی کنند، اما سازندگان وسایل الکترونیکی مجهز به صفحات نمایش لمسی با به کار بردن فناوری های گوناگونی سعی نموده اند که تا حد ممکن این حس تعامل را به کاربر منتقل نمایند. یکی از ساده ترین راه ها استفاده از لرزش (Vibration) هنگام لمس کلیدهای مجازی است، که البته این روش نیز نمی تواند حس کاملی از لمس و فشردن یک کلید فیزیکی را برای کاربر به وجود آورد.
یک نکته منفی نیز در مورد استفاده از صفحه کلیدهای مجازی مشکل کاربران در درک موقعیت قرارگیری انگشت یا انگشتان بر روی صفحه بدون نگاه کردن به صفحه نمایش است.
اما شرکت Tactus Technology که در سال ۲۰۰۸ تأسیس شده و مقر اصلی آن در فریمانت کالیفرنیا است با ابداع فناوری Tactile Layer (لایه لمس کردنی) موفق به ایجاد روشی شده که احساس ارتباط با یک صفحه کلید فیزیکی متداول را برای کاربر به وجود می آورد و امکان بهره گیری مناسب از صفحه کلید بدون نگاه نمودن به صفحه نمایش را نیز فراهم می کند.

در فناوری Tactile Layer یک لایه مسطح و شفاف بر روی لایه لمسی صفحه نمایش قرار می گیرد. این لایه با دریافت فرمان، تغییر شکل داده و کلیدهایی به صورت برجسته بر روی صفحه نمایش ظاهر می شوند و کاربر می تواند همانند کلیدهای فیزیکی معمولی آنها را لمس نموده و فشار دهد.

Tactile Layer در حقیقت یک پوشش نازک با ضخامت ۰٫۷۵ تا ۱ میلی متر است که می تواند بر روی سطح سنسورهای لمسی صفحه نمایش قرار گیرد و جایگرین لایه شیشه ای یا پلاستیکی متداول در این صفحات گردد. این پوشش خود از چند لایه تشکیل شده است. لایه فوقانی از یک پلیمر شفاف ساخته شده. تعدادی سوراخ بسیار ریز (Micro-Hole) لایه های فوقانی پانل را به تعدادی میکرو کانال که در لایه زیرین قرار گرفته اند متصل می کنند. این کانال ها با مایعی که ضریب شکست نوریشان با ماده اطافشان یکی است پر شده اند و بنابراین اختلالی در مسیر نور به وجود نمی آورند و کاملاً شفاف دیده می شوند.

افزایش فشار مایع موجب می شود که این مایع از شکاف های ریز یاد شده عبور کرده و از زیر به لایه پلیمری فشار آورد و موجب گردد که این لایه در مکان هایی که از پیش تعیین شده اند برجسته گردد. بدین ترتیب آرایه ای از کلیدهای فیزیکی و شفاف به صورت برجسته از روی سطح بلند می شوند. یک کنترلر داخلی کوچک که در ارتباط با پردازنده دستگاه است بالا آمدن و پائین رفتن کلیدها را کنترل می کند. به عنوان مثال هنگامی که نرم افزار دستگاه فرمان ظاهر شدن صفحه کلید QWERTY مجازی را صادر می کند، به جای صفحه کلید مجازی این صفحه کلید فیزیکی شفاف و برجسته ظاهر می گردد. زمان مورد نیاز برای برجسته شدن و یا خوابیدن کلیدها کمتر از یک ثانیه است.

ارتفاع، سطح و میزان نرمی این کلیدها قابل سفارشی سازی است. کلیدها می توانند به هر شکلی — نظیر دایره، مستطیل، بیضی، مربع، خط باریک، حلقه تو خالی یا … — باشند. ارتفاع و میزان نرمی یا سختی آنها نیز کاملاً قابل کنترل است.

همچنین سازندگان می توانند چند گروه از کلیدها را در یک پانل به صورت از پیش برنامه ریزی شده آماده نمایند تا بر حسب نیاز و فرمان کاربر یا نرم افزار تنها گروهی از آنها برجسته و ظاهر گردد.
مصرف توان این سیستم نیز بسیار پائین است و کلیدها پس از برجسته شدن تا زمانی که مورد استفاده قرار می گیرند توان اضافه ای را مصرف نمی کنند، چرا که فشار در پشت کلیدها حفظ می شود و خودشان پس از فشار داده شدن و رها شدن به جای نخست برمی گردند. در نقطه مقابل، در روش هایی که از لرزش استفاده می شود هر بار فشردن کلید نیاز به لرزش داشته و توان مصرف می نماید.
امکان استفاده از پوشش های ضد اثر انگشت و ضد خش نیز همانند آنچه در صفحات نمایش لمسی متداول مورد استفاده قرار می گیرد برای صفحات نمایش مجهز به Tactile Layer وجود خواهد داشت.
به نظر می رسد در عصری که فناوری های مرتبط با تعامل میان انسان و ماشین (HCI) از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، آینده ای درخشان در انتظار فناوری Tactile Layer باشد. شرکت Tactus Technology بیش از ۲۲ حق اختراع ثبت شده یا درخواست شده را در ارتباط با این فناوری در کارنامه خود دارد و امیدوار است با همکاری تولید کنندگان گوناگون بتواند این فناوری را در تولید صفحه نمایش برای گوشی های هوشمند، تبلت ها، رایانه ها، کتابخوان های الکترونیکی، دستگاه های الکترونیکی ناوبری شخصی و داخل خودرو، ریموت کنترل ها، تلویزیون ها و … به تجاری سازی برساند.

منبع :
Tactus Technology

منبع: mobile.ir

افزایش دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت از طریق موبایل و تبلت

پنجشنبه,۳۰ آذر, ۱۳۹۱ ۱۳:۳۲
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی GsmAria ، طبق گزارشهای آماری در شش ماه گذشته دسترسی کاربران به اینترنت که سیستمهای عامل آنها Android و iOS و Mac بوده است افزایش داشته است بدیهی است که این سیستمهای عامل عمدا" در گوشیهای موبایل و تبلتهای مورد استفاده قرار می گیرد.

به نقل از نت بینا ، طبق آخرین آمار ارائه شده توسط نرم افزارIWAS (Iran Web Advertising System)  در نمایش تبلیغات بر روی سایتهای پر بیننده کشور و آنالیز این آمار، گزارشها موید آن است که ۱۵% کلیک برروی تبلیغات از طرف کاربرانی صورت گرفته که سیستمهای عامل Android و iOS و Mac بوده و مابقی کاربران هنوز از سیستمهای عامل ویندوزی که بیشتردر کامپیوترهای شخصی و لپ تاپها بعنوان سیستم عامل استفاده می شود به اینترنت متصل می شوند.

مژگان خانی مدیر ارشد و توسعه تجاری شرکت نت بینا طی گزارشی تحلیلی اعلام کرد: و با استناد به نرم افزار آماری نمایش تبلیغات این شرکت استفاده از تبلت و موبایل برای دسترسی کاربران به اینترنت در شش ماه گذشته از ۱۰% به ۱۵% افزایش داشته است .

نکته قابل تامل در این گزارش این است که شرکتهای تبلیغ کننده که نمایش تبلیغات آنها فایلهای فلش است متاسفانه کاربران خود را از دست می دهند.

اگرچه امروزه بسیاری از شرکتها نیز برای رفع این مشکل به جای استفاده از فایل فلش به فایلهای گیف رو آورده اند که به دلیل عدم جذاب این کار هم کافی نیست.

از آنجایی که در صنعت تبلیغات از دست دادن حتی یک کاربر جایز نیست و در هزینه تمام شده تاثیر خواهد گذاشت بدیهی است که باید کلیه کاربران را بدون در نظر گرفتن سیستم عاملی که استفاده می کنند هدفگیری کرد .

بر این اساس آژانس تبلیغات اینترنتی نت بینا به کلیه شرکتهایی که از روشهای اینترنتی کالاها و خدمات خود را تبلیغ می کنند توصیه می کند از نرم افزار تخصصی استفاده کرده که بتواند کلیه کاربران را هدفگیری و برای آنهایی که از سیستمهای عامل ویندوزی استفاده می کنند بنر فلش و برای مابقی بنر گیف نمایش داده شود.

براساس این گزارش، نرم افزار IWAS (نرم افزار تخصصی نت یینا ) بصورت اتوماتیک سیستم عامل کاربر را تشخیص داده و بر آن اساس تبلیغ را به کاربر نمایش می دهد و از این طریق کلیه کاربران را بدون در نظر گرفتن سیستم عاملی که برای اتصال به اینترنت استفاده کرده اند هدفگیریی می کند.

در پایان قابل ذکر است که راه حل منطقی نمایش تبلیغ با کیفیت بهتر استفاده از فایلهای HTML5 است که به زودی از دست تبلیغات را برای مشتریان خود در سایتهایی ایرانی اجرایی خواهیم کرد.

منبع: gsmaria.com

نوکیا Asha 205 فیسبوک را به مردم آفریقا می دهد

چهارشنبه,۲۹ آذر, ۱۳۹۱ ۱۲:۳۲
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی GsmAria ، کمپانی فنلاندی نوکیا در نظر دارد بیلیون ها نفر دیگر را به اینترنت وصل کند و به منظور دستیابی به این هدف اعلام کرد که گوشی جدید نوکیا Asha 205 را که دارای قابلیت دسترسی به اینترنت است و با استفاده از آن می توان به صورت آن لاین به سایت های اجتماعی دسترسی پیدا کرد در اختیار مردم آفریقا قرار می دهد. کاربران آفریقایی با نوکیا Asha 205 به راحتی می توانند به فیسبوک وصل شوند زیرا یک دکمه اختصاصی برای وب سایت فیسبوک در این گوشی وجود دارد که فیسبوک را برای هر نرم افزار گوشی اجرا می کند. کاربران از طریق این نرم افزار می توانند از مزایای این شبکه اجتماعی مانند پیام رسانی ، به اشتراک گذاشتن عکس ، به روزرسانی وضعیت و … بهره مند شوند. نوکیا Asha 205 یک گوشی مناسب برای بازار موبایل آفریقا است زیرا بررسی ها نشان داده است که ۹۰ درصد کاربران در نیجریه از طریق گوشی موبایل خود به اینترنت دسترسی پیدا می کنند.

منبع: gsmaria.com

تولید موبایل ایرانی مخصوص کودکان/ ذخیره تنها ۴ شماره مشخص

چهارشنبه,۲۹ آذر, ۱۳۹۱ ۱۲:۳۲
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی GsmAria ، مدیر یک شرکت تولیدکننده گوشی‌های موبایل از طراحی و ساخت گوشی‌های جدید ویژه کودکان و نوجوانان خبر داد که امکان شماره‌گیری و ذخیره تنها ۴ شماره مشخص را دارد و از این حیث می‌تواند نگرانی خانواده‌ها را برای در اختیار داشتن موبایل فرزندانشان برطرف کند.

به نقل از مهر ، رضا مریداوی – مدیرعامل شرکت دیمو اظهار داشت: به دلیل مسائل فرهنگی و بروز برخی آسیبهای اجتماعی در شرایط حاضر، استفاده از تلفن همراه برای کودکان از سوی خانواده ها با مقاومتهایی همراه است که با ورود گوشی های مخصوص کودکان به بازار که تولید داخل بوده و برحسب نیاز خانواده ها طراحی شده این مشکل به راحتی رفع می‌شود.

وی با بیان اینکه این گوشی ها در ۲ نوع دارای صفحه نمایشگر و بدون صفحه نمایشگر و با قابلیت ذخیره و شماره گیری حداکثر ۴ شماره مهم و ضروری و بدون هیچ امکاناتی وارد بازار می شود و قیمت ارزانی نیز خواهد داشت ادامه داد: براساس برنامه ریزی های انجام شده این گوشی ها از سال آینده به بازار می آیند.

مدیرعامل شرکت دیمو با اشاره به برنامه این شرکت برای تولید و عرضه گوشی های ایرانی در بازار خاطرنشان کرد: تاکنون ۷ مدل از گوشی های با برند تجاری دیمو را وارد بازار کرده ایم و تا هفته آینده نیز ۳ مدل جدید گوشی لمسی و هوشمند از این برند وارد بازار می‌شود.

وی با تاکید براینکه برنامه ریزی برای افزایش تعداد مدلهای گوشی های دیمو در بازار تا پایان امسال به ۱۲ مدل خواهد رسید، گفت: تمامی گوشی های تولید داخل دیمو از نام های ایرانی همچون هما، لبخند، یاس، سام، سهند، زرین، دنا و آوا بهره گرفته اند.

مریداوی از جمله قابلیت ها و امکانات این گوشی های هوشمند جدید را پشتیبانی از سیستم عامل آندروئید و جاوا عنوان کرد و گفت: در این مدلها قابلیت پشتیبانی از محیط آندروئید نیز وجود دارد به این معنی که قابلیت نصب سیستم عامل برروی این دستگاهها فراهم است.

منبع: gsmaria.com

نوکیا Lumia 620 در انگلیس پیش فروش می شود

چهارشنبه,۲۹ آذر, ۱۳۹۱ ۲:۰۲
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی GsmAria ، گوشی نوکیا Lumia 620 اوایل ماه جاری رونمایی شد و اکنون برخی منابع اعلام کردند که این گوشی در بازار موبایل انگلیس موجود می شود ، اگرچه تاریخ دقیق عرضه آن تعیین نشده است. کمپانی انگلیسی Unlocked-Mobiles اعلام کرد که گوشی نوکیا Lumia 620 را اواخر ژانویه در فروشگاههای خود به فروش می رساند. کاربران می توانند این گوشی هوشمند را با قیمت ۱۷۵ پوند معادل ۲۱۵ یورو یا ۲۸۰ دلار پیش خرید کنند. نوکیا Lumia 620 مقرون به صرفه ترین گوشی ویندوزفون ۸ است که توسط نوکیا عرضه می شود. از ویژگی های این گوشی می توان به پردازنده دو هسته ای در ۱GHZ ، پردازنده گرافیک ۸GB ، ۵۱۲MB RAM ، Adreno 305 حافظه داخلی ، محل کارت حافظه microSD تا ۶۴GB ، صفحه نمایش ۳٫۸ اینچ ClearBlack و یک دوربین ۵ مگاپیکسل اشاره کرد.

منبع: gsmaria.com

سونی Xperia E فوریه ۲۰۱۳ در انگلیس

چهارشنبه,۲۹ آذر, ۱۳۹۱ ۰:۰۲
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی GsmAria ، گوشی های هوشمند مقرون به صرفه سونی Xperia E و Xperia E Cloud کمتر از دو هفته قبل بطور رسمی معرفی شدند اگرچه این گوشی ها تا سه ماهه نخست ۲۰۱۳ موجود نمی شوند. کمپانی سونی در آلمان پیش از این قیمت این گوشی های آندروید را تعیین کرد اگرچه تاریخ دقیق عرضه آنها تاکنون مشخص نشده است. پیش از این نیز اعلام شده بود که Xperia E و Xperia E Cloud به ترتیب با قیمت ۱۵۹ یورو معادل ۲۰۵ دلار و ۱۶۹ یورو معادل ۲۱۸ دلار در آلمان موجود می شوند. این در حالی است که کمپانی انگلیسی Carphone Warehouse نیز گوشی سونی Xperia E را در فروشگاه آن لاین خود ارائه داده است و اعلام نمود که این گوشی از فوریه ۲۰۱۳ در اختیار کاربران قرار می گیرد. ظاهرا تاریخ عرضه گوشی تغییر می کند اما این اطمینان وجود دارد که اوایل ۲۰۱۳ در انگلیس به فروش می رسد.

منبع: gsmaria.com

عرضه نانو سیم‌کارت رایتل تا پایان سال/ از تعهدات پروانه جلوتر هستیم

سه شنبه,۲۸ آذر, ۱۳۹۱ ۱۰:۳۱
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی GsmAria ، مدیر عامل اپراتور سوم تلفن همراه با اشاره به اینکه تاکنون بیشتر فروش رایتل در سیم‌کارت بوده و فروش میکروسیم اندک بوده گفت: به دلیل تعیین تکلیف دوره انحصار، هم اکنون از تعهدات پروانه‌ای خود جلوتر هستیم.

به نقل از فارس ، حمید فرنگ اظهار داشت: در حال حاضر رایتل در تمام مراکز استان‌ها و مجموعاً در ۴۵ شهر آنتن می‌دهد که در ۱۵ شهر نیز در دست راه‌اندازی قرار دارد.

* رایتل پیش از عید ۹۲ نانوسیم عرضه می‌‌کند

مدیر عامل اپراتور سوم در پاسخ به این سوال که "چرا میکرو سیم رایتل دیر عرضه شد" گفت: از روز نخست و با ارائه اولین سیم‌کارت، میکروسیم نیز از سوی رایتل ارائه شد.

وی ادامه داد: هنوز تنها نانوسیم عرضه نکرده‌ایم، زیرا که شاید مجموع تمام دیوایس‌های نانوسیم در کشور به ۱۰ هزار عدد نرسد؛ اما انشاءالله نانوسیم رایتل نیز به زودی و پیش از عید ۹۲ عرضه می‌شود.

مدیر عامل رایتل در پاسخ به این سوال که تاکنون فروش میکروسیم بیشتر بوده یا نانوسیم، گفت: تاکنون بیشتر فروش رایتل در سیم‌کارت و فروش میکروسیم خیلی کم بوده است.

*دوره انحصار تمدید نشده؛ رفع اختلاف نظر در آغاز راه‌اندازی شبکه

فرنگ در پاسخ به این سؤال که " ادله محکمه‌پسند رایتل برای قانع کردن هیئت دولت در صدور مجوز تمدید دوره انحصار، برای همه جالب بود" گفت: در این مجوز،‌ هیچ اتفاق جدیدی نیفتاده است؛ برای به نتیجه رسیدن هزاران میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام شده از جیب بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی، قانون برای رایتل دوره حفاظت دو ساله دیده است.

مدیر عامل اپراتور سوم ادامه داد: در این رابطه، رایتل و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تعهداتی را نسبت به یکدیگر داشته‌اند؛ رگولاتوری به نمایندگی از هیئت دولت باید به تعهدات خود عمل می‌کرد و به تناسب رایتل نیز باید کارهایی انجام می‌داد.

مدیر عامل رایتل گفت: از ابتدا بر سر زمان آغاز راه‌اندازی شبکه، بین رایتل و رگولاتوری اختلاف نظر بود که با بررسی حقوقی مسئله، نهایتاً مشخص شد حق با ماست؛ بنابراین دوره انحصار همان ۲ سال است و تغییری نکرده است.

*توافق بر سر آغاز به کار تجاری رایتل از شهریور ۹۱

وی ادامه داد: به این ترتیب، راه‌اندازی رایتل از ۲۲ بهمن ۱۳۹۰ و راه‌اندازی تجاری آن از اول شهریور ۹۱ محاسبه می‌شود؛ همچنان که تا ابتدای شهریور ۹۱ تعرفه‌های رایتل رایگان بود.

وی ادامه داد: اینکه قانونگذار گفته تا دو سال رایتل دوره انحصار داشته باشد تا سرمایه‌گذاری بازگردد، به معنای عقب افتادن فناوری در کشور نیست؛ زیرا هم‌اکنون رایتل در ۴۵ شهر برای کسانی که متقاضی دریافت خدمات نسل سوم تلفن همراه باشند، امکان بهره‌مندی از این خدمات را فراهم می‌کند.

فرنگ اضافه کرد: رایتل نشان داده که در نحوه ارائه سرویس مشکلی ندارد؛ همان‌طور که پیش از آغاز عرضه تجاری، به علت علم به وجود کاستی‌هایی در پوشش شبکه، سرویس را رایگان کردیم.

* مصوبه تعیین تکلیف دوره انحصار ما را از تعهدات پروانه جلو انداخت

وی در پاسخ به این سؤال که "رایتل در چه وضعیتی نسبت به برنامه توسعه خود قرار دارد" گفت: با توجه به تعیین تکلیف دوره انحصار از آنچه که پروانه ابلاغ شده جلوتریم؛ زیرا طبق پروانه تا آخر سال اول قراردادی ( تا۳۰/۸/۹۱) باید ۸ شهر را تحت پوشش قرار می‌دادیم که هم‌اکنون که هنوز سال اول قراردادی به اتمام نرسیده، ۴۸ شهر را تحت پوشش داریم؛ بنابراین از برنامه پروانه جلوتریم.

فرنگ خاطر نشان کرد: همچنین امیدواریم تا پیش از نوروز ۹۲، تمام تعهدات سال دوم قراردادی را نیز انجام دهیم که در این صورت ۱۰ ماه از برنامه پروانه‌ای جلوتر خواهیم بود.

* از برنامه جذب مشترک کمی عقب هستیم

مدیر عامل اپراتور سوم همچنین در پاسخ به این سوال که " رایتل نسبت به پیش‌بینی رشد مشترکان در چه وضعیتی قرار دارد" گفت: از پیش‌بینی‌مان در خصوص رشد تعداد مشترک کمی عقب هستیم که به دلیل وقفه ایجاد شده در تبلیغات سیما بود؛ اما استنباط‌مان این است که تا پایان سال یک میلیون مشترک خواهیم داشت.

*هنوز به ارز مبادله‌ای نیاز پیدا نکرده‌ایم

مدیر عامل رایتل با اشاره به وقفه ایجاد شده در تبلیغات رایتل در سیما، گفت: این موضوع یکی از موارد پذیرش ادله‌های رایتل در هیئت دولت بود؛ زیرا ما در یک رقابت ناسالم قرار داریم.

وی همچنین در پاسخ به سؤال دیگر فارس مبنی بر اینکه " آیا ارز مبادله‌ای به واردات تجهیزات‌ شما تعلق می‌گیرد" گفت: هنوز به ارز مبادله‌ای نیاز پیدا نکرده‌ایم و باید تلاش کنیم که ببینیم می‌توانیم بگیریم یا خیر.

منبع: gsmaria.com

Acer V360 نخستین گوشی آندروید Jelly Bean کمپانی Acer

سه شنبه,۲۸ آذر, ۱۳۹۱ ۴:۰۱
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی GsmAria ، یک عکس و تعدادی از ویژگی های نخستین گوشی هوشمند Jelly Bean کمپانی Acer در وب منتشر شد. این گوشی که Acer V360 نام دارد به نسخه ۴٫۱ آندروید مجهز است و از آنجایی که یک گوشی رده متوسط است ارتقا به نسخه ۴٫۲ اهمیت زیادی برای آن ندارد. از ویژگی های Acer V360 می توان به صفحه نمایش ۴٫۵ اینچ با وضوح ۵۴۰ x 960)qHD پیکسل) ، پردازنده دو هسته ای ۱GHZ ، دوربین ۵ مگاپیکسل ، دوربین ثانویه VGA برای چت تصویری و محل کارت حافظه MicroSD اشاره کرد. تاکنون میزان RAM و حافظه داخلی گوشی مشخص نشده است. ابعاد گوشی ۱۳۲٫۰ x 68.5 x 9.9 میلیمتر و وزن آن ۱۴۰ گرم است. گوشی Acer V360 در رنگ مشکی و سفید با قیمت حدود ۳۰۰ دلار موجود می شود. زمان دقیق عرضه این گوشی تاکنون اعلام نشده است اگرچه برخی منابع زمان عرضه آن را سه ماهه نخست سال آینده اعلام کردند.

منبع: gsmaria.com

نوکیا Lumia 510 با ویندوزفون ۷٫۸ به هند می رسد

دوشنبه,۲۷ آذر, ۱۳۹۱ ۲۲:۳۱
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی GsmAria ، کمپانی فنلاندی تولید کننده گوشی های موبایل ، نوکیا ، گوشی هوشمند Lumia 510 خود را به بازار موبایل هند می آورد. برخی منابع مانند BGRIndia اعلام کردند که نوکیا Lumia 510 در مقایسه با سایر گوشی های Lumia می تواند تجربه بهتری را برای کاربران فراهم کند. این گوشی دارای یک صفحه اصلی جدید است و امکان تغییر اندازه Tiles را برای کاربران فراهم می کند. همچنین گزینه ای برای به اشتراک گذاشتن فایل ها از طریق بلوتوث و یک سری ویژگی های جدید نیز وجود دارد. نوکیا Lumia 510 با ویندوزفون ۷٫۸ دارای لنز جدید دوربین است که برای ویندوزفون ۸ معرفی شده بود. تمامی گوشی های Lumia بعنوان بخشی از ارتقای OS آن را دریافت می کنند با اینحال زمان دقیق برای ارتقای سایر گوشی ها به این لنز مشخص نشده است.

منبع: gsmaria.com

خدمات دیتای تالیا در راه است

یکشنبه,۲۶ آذر, ۱۳۹۱ ۱۴:۳۱
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی GsmAria ، شبکه تالیا در تهران و مراکز استان‌ها به شرایط عادی برگشته و مشغول سرویس‌دهی به مشترکین خود است.

به نقل از ایسنا ، مدیر عامل تالیا با اعلام این خبر بیان کرد: تالیا به عنوان اولین ارائه‌دهنده سرویس موبایل پیش پرداخت در کشور مدتی در محاق قرارگرفته بود که با ورود سرمایه گذاران جدید و تغییر مالکیت خوشبختانه توانسته است سرویس‌دهی خود را در تهران و مراکز استان به وضعیت مطلوب برساند و اکنون در حال تکمیل پوشش شبکه خود است.

فریبرز نژاد دادگر با اعلام ورود تالیا به حوزه ارائه خدمات دیتا افزود: تالیا در نظر دارد در آینده نزدیک سرویس دیتا را نیز در شبکه خود به مشترکان ارائه کند.

وی با اشاره به رفع مشکلات مشترکان تالیا همزمان با ترمیم و رفع نواقص شبکه گفت: تالیا بخش‌های ارتباطی خود با مشترکین را راه‌اندازی کرده و مشترکین می توانند در صورت وجود هرگونه سوال یا مشکلی از خطوط تالیا با تلفن ۹۹۹ و از سایر خطوط با شماره ۰۹۳۲۹۹۹۰۰۰۰ تماس بگیرند.

نژاددادگر اعلام کرد: به منظور جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی و ایجاد اطمینان برای مشترکین تالیا، شارژ کارتهای جدید به شکل و مشخصات جدید در بازار توزیع شده است.

مدیر عامل تالیا تاکید کرد: در ابتدای سال جاری مالکیت پروژه تالیا از شرکت مجتمع صنعتی رفسنجان به شرکت جدید التاسیسی بنام گسترش ارتباطات تالیا واگذار شد و گویا مدیران این شرکت توانسته‌اند در یک سکوت چند ماهه موفق به حل مشکلات چندین ساله این اپراتور شوند.

منبع: gsmaria.com